הסמכת גננות לגילאי לידה עד 3 

המציאות בשנים האחרונות, בה אחוז ניכר מהפעוטות מצטרפים למסגרות חינוכיות במגזר הגנים הפרטיים, מחייבת את מנהלות הגנים ואת הצוותים החינוכיים להוביל מסגרת איכותית המנחילה תפיסת עולם חינוכית מגובשת ומושתתת על ערכים לחיים, לצד סדר יום וסביבה חינוכית תואמת התפתחות. מתוך הכרות מקצועית רבת שנים עם גנים במגזר הפרטי, נדרש ידע לא מבוטל, תיאורטי ומעשי, על מנת להציע מסגרת חינוכית איכותית שכזו, לילדים ולהוריהם. לשם כך, נפתחה התוכנית להכשרת גננות בגן פרטי. תוכנית הלימודים במסלול זה נבנתה מתוך חיי היום יום בגני ילדים במגזר הפרטי: אתגרים ודילמות עמם מתמודדות נשות חינוך בעבודה מול ילדים, צוותים והורים.

המסלול להכשרת גננות מגילאי לידה עד שלוש, מכיל 236 שעות, ובמסגרתו נרכש הידע הרלוונטי להתפתחותו ולקידומו של הילד, לצד שילוב בין ראיה עסקית לחינוכית ויצירת תקשורת טובה וטיפוח הקשר עם הורי הילדים. במסלול תקבלי כלים מגוונים להתפתחות הילד כמו תנועה לגיל הרך, הוראה לגיל הרך, כיצד לענות לצרכי הילדים, איתור עיכובים התפתחותיים, שיפור תקשורת עם הורים וצוותי הגן.

בוגרות משנים קודמות זכאיות להכרה בלימודים במרכז הרפז לצורך השלמת המסלול וקבלת תעודת גננת בגן פרטי.

לינק - להמלצות וחוות דעת של הבוגרות שלנו לחץ כאן


הסמכת מנהלות גן וגננות לגילאי לידה 3 

מהו גן ילדים מצליח? מה נדרש להצלחה של גן ילדים?

על מנת להצליח בהקמה ובניהול של גן ילדים נדרשת תשתית יציבה בשני תחומי ניהול עיקריים: ניהול אדמיניסטרטיבי, וניהול פדגוגי חינוכי הכולל טיפוח תקשורת עם הורים, בחירת צוותים מעולים ובניית תקשורת אמפטית מכילה וקשובה בין כל גורמי הגן.

אנו במרכז הרפז מאמינים כי כל מנהלת גן חייבת לגבש תפיסת עולם חינוכית ברורה שתקנה לה יציבות ובטחון בהתנהלות מול ההורים, הצוותים והילדים מתוך מטרה לקדם את הילד מהמקום בו הוא נמצא כאינדיבידואל בתוך קבוצה.

לשם כך נפתח המסלול הניהולי פדגוגי להכשרת גננות בגן פרטי. התכנים הנלמדים במסלול יעניקו לך את היכולת לשלב בין ראיה עסקית לחינוכית ויעמיקו את הידע המקצועי והכלים היישומיים הנדרשים להקמה וניהול של גן ילדים מצליח, כל זאת לצד מתן ידע וכלים חינוכיים לעבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3. 

בוגרות משנים קודמות זכאיות להכרה בלימודים במרכז הרפז לצורך השלמת המסלול וקבלת תעודת גננת ומנהלת בגן פרטי.


לימודי המשך לגננות - קורס גננות בכירות 

מטרת הקורס
מתן ידע וכלים לבנית תכנית לימודים למהלך השנה בגן, תוך הבנה וראיה של צרכי הילד בהתאם לגילו ולשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא, הכוללת התעמקות במושג "למידה משמעותית" והיכולת להביאה לידי ביטוי במהלך היום יום בגן.

מהלך הקורס מהווה ליווי שנתי פדגוגי לכל אחת מהמשתתפות: כל מפגש יהווה הכנה והערכות למועד הקרוב בשנת הלימודים בכל אחד מהנושאים המוצגים מטה* .
הלימודים ילוו במגוון רחב של רעיונות לפעילויות בגן, בשילוב ספרות ילדים, תיאטרון בובות , מוסיקה בהתאמה לגיל ולשלב ההתפתחותי, מיומנויות עבודה בחומרים, ניסויים מדעיים, מיונים והכללות, ועוד.

למי מיועד הקורס?
הלמידה בקורס מושתתת על ידע פורמלי קודם ועל כן הלימודים מיועדים לבוגרות מסלולי גננות במרכז הרפז, ובוגרות תכניות להכשרת גננות לגילאי 0-3 ממכללות אחרות.

רשימת הנושאים בקורס

הערכות לתחילת שנה, חגי תשרי, הסתיו והגינה, חנוכה, ט"ו בשבט, יום המשפחה, פורים, פסח, יום העצמאות וימי זיכרון, ל"ג בעומר, שבועות, עונות השנה, צבעים, אני וגופי, ועוד..

מבנה הקורס

קורס שנתי, 80 שעות אקדמיות, המתקיימים אחת לשבועיים בימי ראשון בין השעות 18.00-21.00

תאריך פתיחה : 27.8.2017