מסיבת חנוכה מוצלחת להורים ולילדים !

הורים רבים חשים כי מסיבת חנוכה מהווה מטרד מיותר. עליהם למצוא סידור לאחים בבית, השעה המוקדמת לא תמיד נוחה לכולם, הבעל לא תמיד יכול לצאת מוקדם מהעבודה ולהצטרף למסיבה. יחד עם זאת, כולם מתיצבים לארוע החשוב לילד – מסיבת חנוכה בגן הילדים.

בפועל, המסיבות הן לא תמיד אירוע בו ההורה מרגיש שותף פעיל ויש הורים שמרגישים שעמום, חוסר עניין וחוסר שייכות.
אז מה עושים ?
כיצד המסיבה יכולה להיות אמצעי להעלאת שביעות הרצון של ההורים מגן הילדים? כיצד ההורים יוכלו ליהנות ולהיות חלק בלתי נפרד מהגן ?

על מסיבת הגן להוות מעין מראה להורה על הנעשה בגן, כשההורה יראה כיצד ילדו משתתף, שר את השירים ולוקח חלק בלתי נפרד במסיבה, כיצד הגננת מגיבה לילדים וכיצד הילדים מגיבים אליה, תחושת הוודאות שלו תגדל ורמת האמון תגדל בהתאמה.
להורה יש צורך אמיתי וכנה להיות שותף לחוויה, ולכן, אין להכין את הילדים מראש למסיבה גדולה עם שירים וסיפורים רבים אלא יש לשיר את השירים המוכרים, לספר את הסיפור הידוע ולדקלם את הדקלום המוכר לילדים ולהורים גם יחד.

כך הסיכוי שההורים ייקחו חלק גדול במסיבה יגדל בהתאמה.

בדיוק כמו כשההורה מארגן לילדו מסיבת יום הולדת, הוא תמיד יעדיף לשים שירים מוכרים, כך הוא יוכל להשתתף במסיבה, לשיר עם ילדו ולהיות חלק בלתי נפרד מהמסיבה, אם ההורה יבחר לשים שירים חדשים, הוא עלול להרגיש מנותק מהאירוע ומהחוויה.
כך, ללא כל מאמץ, ברוגע ובשלווה נוכל לקיים מסיבה מקסימה בה הילד לא יצטרך לעשות חזרות אין סופיות, הגננת והצוות לא תהיינה לחוצות מהצלחת המסיבה ומשיתוף ההורים וההורה יהיה מאושר לקחת חלק במסיבת חנוכה ובתחושת הוודאות שהגן נותן לו.
בהצלחה,
ממני, מיכל הרפז

להזמנת ההורה למסיבה ללא אחים לחצי כאן

אהבתן ? שתפו את חברותיכן !

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים ראשון-חמישי בין השעות 08:30-15:30
רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב
09-7966566
info@m-harpaz.co.il

 

אודות מיכל הרפז

מיכל הרפז, בעלת תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה לגיל הרך, בעלת תואר שני בניהול מערכות חינוך וחמש שנות לימוד הנחיית קבוצות הורים במכון אדלר, גננת ומנהלת מעונות יום בעברה.
מיכל הקימה את מרכז הרפז לפני 15 שנה על מנת לתת מענה לנשות החינוך בגנים הפרטיים בין אם בהתמודדויות מורכבות עם ההורים, עם הצוותים וכמובן עם הילדים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן