מה צריך לבדוק בחיפוש אחר מטפלת מקצועית לגן הילדים ?

רבים מכירים את זה, העובדים בתחום, וכמובן- ההורים, הלקוחות של הגן.
סיפרה לי אמא : "נקשרנו לגן, אנחנו אוהבים את הגננת , ומתכננים להישאר בגן הזה עד שנהיה חייבים לעבור לגן עירייה. אבל מה, הכמויות של העובדות שמתחלפות שם היא פשוט לא תתואר ! זה לא הוגן כלפי הילדים ולא הוגן כלפינו" .
אז מה בעצם קורה פה ?
ומה מנהלת הגן יכולה לעשות על מנת לתקן את המצב, או להימנע ממנו מראש ?

ראשית, חשוב מאוד לציין, שכבר הוכח באי אלו מחקרים שעובדים אינם הולכים לעבודה רק בשביל המשכורת.
בעצם, מדובר בתהליך של 'שימור עובדים' , שכשמו כן הוא- תהליך. תהליך שכרוך בתהליכים לא מעטים נוספים, כמו של בנית מערכת יחסי אמון,
כמו של הקנית תחושת שייכות והרמוניה כצוות העובד למטרה משותפת.

כמה נקודות על קצה המזלג :

  1. יש לבצע איתור וגיוס נכון. ההתאמה צריכה להיות ברמת הידע (ולאו דווקא השכלה) , האישיות, וההתאמה לצוות הקיים. כמו כן יש לבדוק התאמה גם לערכים שאת- מנהלת הגן/גננת רוצה להנחיל בגן הילדים.
  2. יש לבצע תהליכי קליטה של עובדת חדשה : הגדרת תפקיד, הכשרה מתאימה.
  3. שייכות והרתמות למטרה . את רוצה וצריכה שהעובדות שלך יחושו שייכות, יתחברו לערכים, יתחברו אלייך. כדי שזה יקרה יש לאפשר להן את כל הכלים על מנת להצליח בעבודתן. לשתף אותן, לאפשר להן לקבל החלטות במסגרת תפקידן, לאפשר להן להביע את דעתן – ולרצות לשמע את הדעה שלהן…
  4. רצוי ומומלץ לקיים ישיבות צוות (כן! ישיבות צוות בגן!) לפי זמן שהוגדר מראש (למשל, אחת לשבוע בימי שני..) למטרות כגון פתרון קונפליקטים,הדרכה,סיעור מוחין,תיאום ציפיות, התיעצות, וליצירת תרבות דיאלוגית של שיתוף.
  5. אווירה טובה. דאגי שתיהיה אווירה טובה – וזה מתחיל בך. חיוך, מילה טובה, בחרי כל יום לראות את החיובי בעשייה המשותפת שלכן.

כיצד מנהלים צוות בגן ילדים ? איך מגיעים למצב של תחלופה מינימלית, מה שיקדם את הגן שלך למקום טוב יותר?

שלכן,

מיכל הרפז

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים ראשון-חמישי בין השעות 08:30-15:30
רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב
09-7966566
info@m-harpaz.co.il

 

אודות מיכל הרפז

מיכל הרפז, בעלת תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה לגיל הרך, בעלת תואר שני בניהול מערכות חינוך וחמש שנות לימוד הנחיית קבוצות הורים במכון אדלר, גננת ומנהלת מעונות יום בעברה.
מיכל הקימה את מרכז הרפז לפני 15 שנה על מנת לתת מענה לנשות החינוך בגנים הפרטיים בין אם בהתמודדויות מורכבות עם ההורים, עם הצוותים וכמובן עם הילדים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן