תאונות בגן ילדים – מי נושא באחריות ?

הבטחת הבטיחות בגן ילדים הנו נושא שאין להקל בו ראש. אף מומלץ להסתייע בייעוץ ו/או הדרכה בנושא הבטיחות וכן לערוך פוליסות ביטוח, כפי שיפורט בהמשך, וזאת לצורך מניעת תאונות ו/או צמצום הסיכון להתרחשותן.

האחריות על פי הדין האחריות על קיום נהלי הבטיחות בגן הילדים מוטלת על מנהלת הגן, כפי שיפורט כדלקמן:

  1. מנהלת הגן צריכה להיות ערנית ולאתר את גורמי הסיכון הקיימים אשר בגינם עלולות להתרחש תאונות, ולעשות כל שניתן כדי למנוע אותן. המוקדים בהם עלולים להיות גורמי סיכון בגן הילדים כוללים, בין השאר, את חצר הגן, פינות המשחק, חומרי העבודה, מחסן הציוד וכיוצא בזה.
  2. מנהלת הגן אחראית לקיום סדרי הבטיחות ו/או הוראות הבטיחות של משרד החינוך, כמו גם לבדיקת תקינות הציוד בגן הילדים.
  3. מנהלת הגן אחראית לתיקון ליקויי הבטיחות בגן הילדים, וכן לבידוד מפגעי בטיחות שאינה יכולה לתקן בעצמה.
  4. מנהלת הגן אחראית לקבל מן ההורים מידע על מגבלות בריאותיות של הילדים, ולקיים מעקב שוטף אחר מצבם הבריאותי של ילדי הגן, במסגרת הפעילות הלימודית – חינוכית.
  5. מנהלת הגן אחראית להפעיל שיקול דעתה בכל הנוגע לביטוח של פעילויות שונות (לימודיות או אחרות) בתחומי הגן ומחוצה לו.

במידה וחלילה מתרחשת תאונה, הגננת היא זו האחראית להגשת טיפול רפואי ראשוני לילד שנפגע, וכן אמורה להפעיל שיקול דעת בדבר השאלה – האם ניתן להסתפק בטיפול מקומי או יש להעביר הילד הנפגע לבית החולים במקרים דחופים. בנוסף, אחראית הגננת להודיע על היפגעותו של הילד להוריו.
בנוסף מומלץ למנהלת הגן לפעול לנוהל טיפול בתאונה הנזכר באתר משרד החינוך. פעולה בהתאם לנוהל האמור עשויה למנוע החמרה של נזקים ו/או להיטיב עם הנפגע.

מאת עו"ד אייל פלשן
רח' יצחק שדה 17 (מגדל נצבא) תל אביב
טלפון: 03-6252444; פקס: 03-6252443
Eyalke73@bezeqint.net

רוצה ללמוד עוד על עבודה עם ילדים בגילאי לידה עד 3? לחצי כאן

שעות הפעילות שלנו למענה טלפוני:
ימים ראשון-חמישי בין השעות 08:30-15:30
רחוב שושנה פרסיץ 1 תל אביב
09-7966566
info@m-harpaz.co.il

 

אודות מיכל הרפז

מיכל הרפז, בעלת תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה לגיל הרך, בעלת תואר שני בניהול מערכות חינוך וחמש שנות לימוד הנחיית קבוצות הורים במכון אדלר, גננת ומנהלת מעונות יום בעברה.
מיכל הקימה את מרכז הרפז לפני 15 שנה על מנת לתת מענה לנשות החינוך בגנים הפרטיים בין אם בהתמודדויות מורכבות עם ההורים, עם הצוותים וכמובן עם הילדים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן